LearnWithOliverMenu  
Слика на животни во кујна. Слонот меша нешто во тенџере. Други животни како зајаци и мачки помагаат.

Show Details
Сликата покажува мало европско гратче во зима. Сè е покриено со снег.

Show Details
Џек сака да скока од авиони. Тоа е опасно и скапо хоби, но изгледа како забавно!

Show Details
Седница на парламентот во тек на која се носат важни одлуки.

Show Details
Група луѓе седат околу логорски оган во планините. Внатре има неколку шатори со светла.

Show Details
Сликата покажува лице над град со две страни. Едната страна ја претставува ноќта, а другата денот.

Show Details
Астронаут свири електрична гитара додека е во вселената. Во позадина може да се види Земјата.

Show Details
Тоа е слика на жирафа во африканската савана за време на зајдисонце. Во позадина има дрвја.

Show Details
Класична диско забава од 70-тите со голема диско топка и луѓе кои танцуваат.

Show Details
Војна или мир? Од нас зависи што ќе пишува во историските книги.

Show Details
Сликата покажува винтиџ џебен часовник на тревно поле со ѕвездено небо горе.

Show Details
Сцена од вселената со Земјата, Јупитер и друга планета. Сонцето силно свети во позадина. Јупитер е лесно препознатлив преку „Големата црвена дамка“.

Show Details
Симпатичен опосум кој седи на ќебе за пикник ноќе. Има корпи полни со овошје и лампион.

Show Details
Сликата покажува приказ на жена која изведува држач за раце. Позадината има ѕид направен од сини тули.

Show Details
Оваа слика покажува шарен змеј опкружен со облаци, црвени лампиони и цвеќиња. Змејот е моќен симбол во кинеската култура.

Show Details
Оваа слика покажува маж и мало дете како седат на кревет и заедно читаат книга.

Show Details
Оваа слика покажува шарено ноќно небо со ѕвезди над шума покрај езеро.

Show Details
Морничава слика на град уништен од војна. Можеме да видиме празен сет за лулашки и напуштени згради. Има трошка надеж додека природата почнува да ја обновува областа.

Show Details
Гледаме млада девојка и вонземско суштество како стојат во зракот светлина од НЛО. Тие се во ливада со цвеќиња под ѕвезденото небо.

Show Details
Две слатки, меки суштества со големи очи во магична шума. Атмосферата е волшебна со блескави пеперутки и печурки. Вистинската љубов е тешко да се најде, но овие две суштества изгледа ја пронашле!

Show Details
Ова е шарена илустрација која прикажува сцена од Денот на мртвите. Можеме да видиме неколку скелети облечени во традиционална мексиканска облека. Тие танцуваат и свират на музички инструменти.

Show Details
Сопственикот на продавницата зад шанкот ја гледа жената и ја прашува дали и треба помош. Муштеријата вели: „Само гледам. Не сакам да купам ништо“.

Show Details
Жедна мечка седи на маса и пие пиво. Тоа е сцена на отворено со неверојатен планински пејзаж во позадина.

Show Details
Слика на маж и жена во традиционална муслиманска облека како се збогуваат еден со друг. Во позадина се гледа џамија со карактеристични минариња.

Show Details
Можеме да видиме млад патник со ранец и постар господин со брада како држи карта и дава насоки. Има и говорен меур кој вели: „Каде е тоалетот?

Show Details
Ова е слика на робот кој слика. Роботот има големи сини очи и антени на главата.

Show Details
Ова е слика од затворен чаршија во Иран. Можете да купите теписи и зачини. Може да се видат луѓе во традиционална облека како купуваат стоки.

Show Details
Ова е прекрасна слика на волшебна шумска сцена. На него е прикажан дрвен мост, блескави печурки и светулки.

Show Details
Ова е прекрасна слика која прикажува бујна пејзаж со поглед на океанот. Крајбрежјето има стрмни карпи. Куќите имаат црвени покриви, типични за Мадеира.

Show Details
Сликата покажува ракета во моментот кога се лансира. Моторите пукаат со полна сила, создавајќи многу чад.

Show Details
Ова е шарена илустрација. На него е прикажано магично суштество со крилја на пеперутка како седи на клупа и чита книга. Има дрвени скали кои водат до водата.

Show Details
Оваа слика покажува лице со ранец и мачка како стои на ескалатор во модерна железничка станица. Станицата е чиста и светла, со луѓе кои се креваат и спуштаат на други ескалатори.

Show Details
Ова е тивка ноќна сцена на пристаниште со вкотвени чамци. Во позадина се гледаат планини. Ѕвездите што трепкаат над водата создаваат чувство на смиреност.

Show Details
На оваа слика, има голем пајак на дрвен столб покрај патека со калдрма. Во позадина оди човек.

Show Details
Црно-белата слика покажува улица во град со високи згради и дрвја без лисја. Се судрија два автомобила и насекаде има остатоци. Во преден план е полициско возило.

Show Details
На оваа слика гледаме лице кое оди по тротоар со дрвја. Лисјата се расфрлани на земја, што укажува на есенски ден.

Show Details
Сликата покажува мачка со израз на содржина, која седи на затворено поштенско сандаче. Крзното на мачката е портокалово. Зад мачката има неколку куќи.

Show Details
Ова е илустрација на веселиот пингвин кој носи плетена капа и шал, стои на даска за сурфање. Даската за сурфање е украсена со шарен дизајн.

Show Details
Сликата покажува раскошна кралска изложба во музеј. Во преден план доминира златната круна украсена со асортиман на скапоцени камења.

Show Details
Роки трча по познатите скали на Музејот на уметност во Филаделфија. Вкупно седумдесет и две скали. Таму има и статуа на Роки, која е многу популарна кај туристите.

Show Details
Гледаме сцена од затворен простор што гледа кон бујна градина. Има ѕвонче од ветер, украс од дрво од риба и розови орхидеи.

Show Details
„Нема ништо невозможно за тој што ќе се обиде. - Александар Велики

Show Details
„Не се плашам од армија лавови предводени од овца, се плашам од војска овци предводена од лав“. - Александар Велики

Show Details
Ние сме шампиони, нема време за губитници!

Show Details
Можеме да го видиме Фреди Меркјури пред микрофон. Тој беше музички гениј, чие блескаво сценско присуство дефинираше една ера.

Show Details
Сликата покажува млада Азијка која седи на маса во ресторан. Пробува да изеде ѓеврек но е пресолено!

Show Details
Слика на младо момче со сини очи и среќна насмевка. Момчето носи големи очила и сина машна. Во едната рака држи молив, а во другата куп книги. Зад него има табла.

Show Details
Две деца си играат со дрон играчка.

Show Details
Има двајца кунг фу борци. Тие мора да се близнаци, бидејќи изгледаат многу слично!

Show Details
Сликата прикажува човек кој седи во приватен авион. Мажот е облечен во тренерка со раскошен дезен. Има темна коса и очила за сонце. До него има куфер.

Show Details
Една убава жена со кафени очи те гледа додека свири на виолина. Таа носи обетки.

Show Details
Магична земја со сјајно езеро. Има патека направена од камења што води до езеро, со блескави цвеќиња на секоја страна. Целото место изгледа како бајка.

Show Details
Има кул човек, лежерно се потпира на спортски автомобил. Улиците се обложени со палми. Во позадина има облакодери и хеликоптери.

Show Details
Оваа слика е инспирирана од познатата слика на Густав Климт „Бакнежот“. Таа е пресоздадена во стил на пикселна уметност. Уметничкото дело ја задржува иконската употреба на златни тонови, а парот е централно претставен во интимна прегратка.

Show Details
Згоден млад човек пие чај. Стилот на сликата е инспириран од Густав Климт.

Show Details
Во преден план, витез стои со меч во рака, гледајќи кон замокот. Змеј се вивнува низ небото.

Show Details
Многу гладна жена јаде неделно печење во паб. До неа е куче дакел.

Show Details
Кога бев на гробиштата, видов мачка.

Show Details
Внатре во коњската приколка има коњ. Тие се користат за транспорт на овие прекрасни животни.

Show Details
Ова е фотографија од градилиште со градежни материјали. Во преден план е миксер за цемент.

Show Details
Стоите пред магична порта во шума. Се чини дека портата е портал на друго царство.

Show Details
Слика на куче кое седи на престол носи круна и наметка.

Show Details
Мојата пријателка рече дека есенцијалното масло од мајчина душица и помогнало да престане да кашла.

Show Details
Една жена носи прекрасен фустан. Не можеме да го видиме нејзиното лице. До неа има рози. Сликата вели „Благодарам“.

Show Details
Насмеана русокоса жена со голема капа. Во позадина се гледа поле со сончогледи.

Show Details
Кунг фу мајстор ги демонстрира своите вештини!

Show Details
Тоа е мало лимонско дрво. Реално е, го прашав сопственикот на ресторанот!

Show Details
Човек кој лови риба на дожд. Ова е скриншот од играта „Валден“, пробајте, многу релаксирачка игра.

Show Details
Слика од познатиот лондонски мост. Ја гледаме хоризонтот и автобусите и автомобилите одоздола. До улицата има дрвја.

Show Details
Луѓето стојат во редици за највкусните корејски буритоси во Лондон, вклучувајќи го и момчето со кул чаши.

Show Details
Тоа е игра на платформа од славните времиња C64. Тоа беше многу популарен компјутер! Во оваа игра треба да ги соберете сите клучеви и потоа да отидете на сефот.

Show Details
Две мачки со мавтани раце. Често можете да ги видите во кинески ресторани, но тие се измислени во Јапонија.

Show Details
На оваа слика може да се видат две згради. Едниот е станбен објект со 4 балкони, а другиот изгледа многу футуристички. Облачен ден е.

Show Details
Мало момче на врвот на планина, подготвено да се спушти по патеката брзо како ракета!

Show Details
Жена седи на плажа, има и едрилица и некои луѓе пливаат во морето.

Show Details
Група антилопи пијат на водна дупка. Изгледаат како тврд куп, подобро тргнете им се од патот!

Show Details
Многу галеби во локалниот парк. Мора да има најмалку десет од нив!

Show Details
Татко Божиќ мавта со сите што ќе поминат, таков пријателски човек! Сепак, тој не е вистински, тој е само играчка на надувување.

Show Details
Голем црвен кран врши некои градежни работи. Мора да биде возбудливо да се управува со толку голема машина!

Show Details
Нормална улица во Лондон без многу работи. Можете да видите автомобили и автобус. Рано е сабајле.

Show Details
Огласна табла со дрво зад неа. Има и зграда со перална.

Show Details
Ова е менито на нов фенси ресторан што апсолутно мора да го пробате! Но, бидете подготвени да почекате барем половина час за да биде готова храната.

Show Details
Плескавица и малку салата во една чинија. И уште една салата и кроасан со лосос и 2 насмеани јајца на другата чинија.

Show Details
Фотографија направена зад ограда. Зад него можете да видите фудбалски терен со многу птици.

Show Details
Можеме да видиме чистач на прозорци на работа. Можеме да видиме и автомобил.

Show Details
Се наоѓаме во зграда каде што има место каде што можете да ги санирате рацете и елка.

Show Details
Прекрасна зимска слика со мал поток. Зимите во Германија можат да станат многу студени!

Show Details
Слика од Лондон во зима. Одамна е снимена со стара камера, така што квалитетот не е многу добар.

Show Details
Еден човек црта кучиња на земја. Навистина надарен уметник! Носи црна волнена капа.

Show Details
Го гледаме Дејвид Ли како свири на гудачки инструмент во Лондон. Можете да донирате пари или да го купите неговото ЦД. Таму има многу луѓе, можеме да го видиме и познатото кино Империја.

Show Details
Можете да видите телевизор на кој се гледа човек како седи во продавница. На врвот е стар видео рекордер. Подолу има и неколку фотографии.

Show Details
Огласна табла со два часовници, противпожарни апарати, Мерлин Монро и уште неколку работи.

Show Details
Ќелав човек кој изгледа прилично несреќен. Долу има котел. Се прашувам за што служат клучевите.

Show Details
Овде има многу птици. Лебеди, патки и гуски. Бидете внимателни со гуските, тие можат да бидат злобни!

Show Details
Нарачајте и плаќајте го вашиот ќебап овде. Има јагнешко или пилешко. Можете да додадете сенф или кечап.

Show Details
Различни предмети пред куќа како птица, светилник, бубамара и ветерница.

Show Details
Зима е, снегот паѓа. Гледаме караван со тенда. Внатре е момче кое стримува видео игри на YouTube!

Show Details
Тоа е слика од балкон. Дрвјата се покриени со снег. Од другата страна има друга зграда.

Show Details
Божиќна декорација со свеќи, цвеќиња, шишарки и портокал.

Show Details
Има зајак и брануваа со топки во нечија градина.

Show Details