LearnWithOliverMenu  
Kjo dhelpër më dha një frikë. Por nuk është e vërtetë!

Show Details
Një nënë dhe një fëmijë po pjeken së bashku.

Show Details
Një çift i ri duke parë njëri-tjetrin. Ata janë në një stacion treni.

Show Details
Binte shi atë ditë, kështu që ne pothuajse shkuam në shtëpi, por në vend të kësaj vendosëm të ecnim pak më shumë dhe më pas hasëm në këtë ylber të dyfishtë në Camden, Londër.

Show Details
Një kopsht sekret në një vend të panjohur. Macja pushon ndërsa një murg shijon pamjen e fluturave.

Show Details
"Të gjithë janë një hënë dhe kanë një anë të errët që ai kurrë nuk ia tregon askujt." – Mark Twain

Show Details
Një luan në savanën afrikane në perëndim të diellit.

Show Details
Pasqyrë, pasqyrë, në mur, kush është më i bukuri nga të gjithë?

Show Details
Kur është e stresuar, ngushëllimin e gjen në kopshtari. Kur kalon kohë me bimët e saj, ajo gjithmonë përfundon të ndihet e qetë dhe e lumtur.

Show Details
Një imazh i krijuar nga AI i një zonje me një penel. Imazhi është frymëzuar nga piktori austriak Friedensreich Hundertwasser.

Show Details
Ky imazh tregon një breshkë deti duke notuar pranë një shkëmbi koral me një grup delfinësh mbi të.

Show Details
I pëlqen qeramika, por i shoqi preferon pikturën, veçanërisht bojërat e ujit.

Show Details
Ky është një imazh që përshkruan sorrat në një fushë me grurë. Stili i veprës së artit bazohet në Vincent Van Gogh.

Show Details
Kjo foto tregon një pamje të Nilit në lindjen e diellit. Në distancë shihen piramidat e famshme.

Show Details
Edhe kllounët derdhin lot kur askush nuk po shikon.

Show Details
Një fotografi shumëngjyrëshe e një gruaje të re duke dëgjuar muzikë.

Show Details
“Koha e humbur nuk gjendet më kurrë”. - Benjamin Franklin

Show Details
Përfitoni sa më shumë nga jeta juaj, ajo fluturon shpejt!

Show Details
Foto tregon një qytet të vogël evropian në dimër. Gjithçka është e mbuluar me borë.

Show Details
Xhekut i pëlqen të kërcejë nga aeroplanët. Është hobi i rrezikshëm dhe i shtrenjtë, por duket si argëtues!

Show Details
Një seancë parlamentare në vazhdim ku merren vendime të rëndësishme.

Show Details
Një grup njerëzish janë ulur rreth një zjarri kampi në male. Ka disa tenda me drita brenda.

Show Details
Fotografia tregon një fytyrë mbi një qytet me dy anë. Njëra anë përfaqëson natën dhe tjetra ditën.

Show Details
Një astronaut luan një kitarë elektrike ndërsa është në hapësirë. Toka mund të shihet në sfond.

Show Details
Është një imazh i një gjirafe në savanën afrikane gjatë perëndimit të diellit. Në sfond ka pemë.

Show Details
Një disko festë klasike e viteve '70 me një top të madh disko dhe njerëz që kërcejnë.

Show Details
Luftë apo paqe? Varet nga ne se çfarë do të shkruhet në librat e historisë.

Show Details
Imazhi tregon një orë xhepi të cilësisë së mirë në një fushë me bar me një qiell me yje sipër.

Show Details
Një skenë nga hapësira e jashtme me Tokën, Jupiterin dhe një planet tjetër. Dielli shkëlqen fort në sfond. Jupiteri njihet lehtësisht përmes “Njollës së Madhe të Kuqe”.

Show Details
Një possum i lezetshëm i ulur në një batanije pikniku gjatë natës. Ka shporta plot me fruta dhe një fener.

Show Details
Imazhi tregon një përshkrim të një gruaje duke kryer një qëndrim me dorë. Sfondi përmban një mur të bërë me tulla blu.

Show Details
Ky imazh tregon një dragua shumëngjyrësh të rrethuar nga re, fenerë të kuq dhe lule. Dragoi është një simbol i fuqishëm në kulturën kineze.

Show Details
Ky imazh tregon një burrë dhe një fëmijë të vogël të ulur në një shtrat, duke lexuar një libër së bashku.

Show Details
Ky imazh tregon një qiell nate plot ngjyra me yje mbi një pyll buzë një liqeni.

Show Details
Një imazh i frikshëm i një qyteti të shkatërruar nga lufta. Mund të shohim një grup bosh lëkundjesh dhe ndërtesa të braktisura. Ka një fije shprese ndërsa natyra fillon të rimarrë zonën.

Show Details
Ne shohim një vajzë të re dhe një krijesë aliene që qëndrojnë në rrezen e dritës nga një UFO. Ata janë në një livadh me lule nën një qiell me yje.

Show Details
Dy krijesa të lezetshme, me gëzof me sy të mëdhenj në një pyll magjik. Atmosfera është magjepsëse me fluturat dhe kërpudhat e ndezura. Dashuria e vërtetë është e vështirë të gjendet, por këto dy krijesa duket se e kanë gjetur!

Show Details
Ky është një ilustrim shumëngjyrësh që përshkruan një skenë nga Dita e të Vdekurve. Mund të shohim disa skelete të veshur me rroba tradicionale meksikane. Ata kërcejnë dhe luajnë instrumente muzikore.

Show Details
Pronari i dyqanit pas banakut shikon gruan dhe e pyet nëse ajo ka nevojë për ndihmë. Klienti thotë: "Unë thjesht po kërkoj. Nuk dua të blej asgjë."

Show Details
Një ari i etur ulur në një tryezë, duke pirë birrë. Është një skenë në natyrë me një peizazh malor mahnitës në sfond.

Show Details
Një foto e një burri dhe një gruaje me veshje tradicionale myslimane duke i thënë lamtumirë njëri-tjetrit. Në sfond shihet një xhami me minaret karakteristike.

Show Details
Mund të shohim një udhëtar të ri me një çantë shpine dhe një zotëri të moshuar me mjekër që mban një hartë, duke dhënë udhëzime. Ekziston edhe një flluskë e folur që thotë: "Ku është tualeti?"

Show Details
Kjo është një foto e një roboti që pikturon. Roboti ka sy të mëdhenj blu dhe antena në kokë.

Show Details
Kjo është një foto e një pazari të brendshëm në Iran. Mund të blini qilima dhe erëza. Njerëzit me veshje tradicionale mund të shihen duke blerë mallra.

Show Details
Ky është një imazh i bukur i një skene magjepsëse pyjore. Ajo përshkruan një urë prej druri, kërpudha të ndezura dhe fishekzjarre.

Show Details
Ky është një imazh i bukur që tregon një peizazh të harlisur me pamje nga oqeani. Vija bregdetare përmban shkëmbinj të pjerrët. Shtëpitë kanë çati të kuqe, tipike për Madeira.

Show Details
Imazhi tregon një raketë në momentin që po lëshohet. Motorët po ndezin me forcë të plotë, duke krijuar shumë tym.

Show Details
Ky është një ilustrim shumëngjyrësh. Ai përshkruan një krijesë magjike me krahë fluture të ulur në një stol, duke lexuar një libër. Ka një shkallë prej druri që të çon në ujë.

Show Details
Kjo foto tregon një person me një çantë shpine dhe një mace që qëndron në një shkallë lëvizëse në një stacion hekurudhor modern. Stacioni është i pastër dhe i ndritshëm, me njerëz që shkojnë lart e poshtë në shkallët lëvizëse të tjera.

Show Details
Kjo është një skenë nate e qetë në një skelë me varka të ankoruara. Malet mund të shihen në sfond. Yjet vezullues mbi ujë krijojnë një ndjenjë qetësie.

Show Details
Në këtë foto, ka një merimangë të madhe në një shtyllë druri pranë një shteg me kalldrëm. Një person është duke ecur në sfond.

Show Details
Fotografia bardh e zi tregon një rrugë në një qytet me ndërtesa të larta dhe pemë pa gjethe. Dy makina janë përplasur dhe ka mbeturina gjithandej. Në plan të parë është një makinë policie.

Show Details
Në këtë imazh, ne shohim një person duke ecur në një trotuar me pemë. Gjethet janë të shpërndara në tokë, duke sugjeruar një ditë vjeshte.

Show Details
Imazhi tregon një mace me një shprehje përmbajtjeje, e ulur mbi një kuti postare të mbyllur. Leshi i maces është portokalli. Pas maces janë disa shtëpi.

Show Details
Ky është një ilustrim i një pinguini të gëzuar i veshur me një kapele të thurur dhe një shall, duke qëndruar në një dërrasë sërfi. Dërrasa e sërfit është e zbukuruar me dizajn shumëngjyrësh.

Show Details
Imazhi tregon një ekspozitë të pasur mbretërore brenda një muzeu. Në plan të parë dominon një kurorë e artë e zbukuruar me një shumëllojshmëri gurësh të çmuar.

Show Details
Rocky shkon në shkallët e famshme të Muzeut të Artit të Filadelfisë. Gjithsej shtatëdhjetë e dy shkallë. Aty ndodhet edhe një statujë e Rocky, e cila është shumë e pëlqyer nga turistët.

Show Details
Ne shohim një skenë të brendshme që shikon nga një kopsht i harlisur. Ka një tingëllues ere, një stoli peshku prej druri dhe orkide rozë.

Show Details
"Nuk ka asgjë të pamundur për atë që do të përpiqet." - Aleksandri i Madh

Show Details
"Unë nuk kam frikë nga një ushtri luanësh të udhëhequr nga një dele; kam frikë nga një ushtri delesh të udhëhequr nga një luan." - Aleksandri i Madh

Show Details
Ne jemi kampionët, nuk ka kohë për humbës!

Show Details
Ne mund ta shohim Freddie Mercury para një mikrofoni. Ai ishte një gjeni muzikor, prania e mrekullueshme e të cilit në skenë përcaktoi një epokë.

Show Details
Fotografia tregon një grua të re aziatike të ulur në një tavolinë në një restorant. Ajo përpiqet të hajë një gjevrek, por është shumë i kripur!

Show Details
Një imazh i një djali të ri me sy blu dhe një buzëqeshje të lumtur. Djali ka veshur syze të mëdha dhe një papijon blu. Ai mban një laps në njërën dorë dhe një pirg librash në tjetrën. Pas tij është një dërrasë e zezë.

Show Details
Dy fëmijë duke luajtur me një lodër drone.

Show Details
Janë dy luftëtarë Kung Fu. Ata duhet të jenë binjakë, sepse ngjajnë shumë!

Show Details
Fotografia përshkruan një burrë të ulur në një avion privat. Burri ka veshur një tuta me një model të shkëlqyeshëm. Ai ka flokë të errët dhe syze dielli. Pranë tij është një valixhe.

Show Details
Një grua e bukur me sy kafe po ju shikon teksa i bie violinës. Ajo ka veshur vathë.

Show Details
Një tokë magjike me një liqen me shkëlqim. Ka një shteg të bërë me gurë që të çon në një liqen, me lule të ndezura në secilën anë. I gjithë vendi duket si një përrallë.

Show Details
Është një njeri i lezetshëm, i mbështetur rastësisht pas një makine sportive. Rrugët janë të veshura me palma. Në sfond ka rrokaqiej dhe helikopterë.

Show Details
Ky imazh është frymëzuar nga piktura e famshme e Gustav Klimt "The Kiss". Është rikrijuar në një stil arti pixel. Vepra e artit ruan përdorimin ikonik të toneve të arit dhe çifti shfaqet në qendër të një përqafimi intim.

Show Details
Një i ri i pashëm duke pirë çaj. Stili i fotos është frymëzuar nga Gustav Klimt.

Show Details
Në plan të parë, një kalorës qëndron me një shpatë në dorë, duke parë drejt një kështjelle. Një dragua fluturon nëpër qiell.

Show Details
Një grua shumë e uritur që ka roast të së dielës në një pijetore. Pranë saj është një qen dachshund.

Show Details
Kur isha në varreza, pashë një mace.

Show Details
Brenda rimorkios ka një kalë. Ato përdoren për të transportuar këto kafshë të bukura.

Show Details
Kjo është një foto e një kantieri me materiale ndërtimi. Në plan të parë është një mikser çimentoje.

Show Details
Ju qëndroni përpara një porte magjike në një pyll. Porta duket se është një portal për një mbretëri tjetër.

Show Details
Një foto e një qeni të ulur në një fron i veshur me një kurorë dhe mantel.

Show Details
Miku im tha se vaji esencial i trumzës e ndihmoi atë të ndalonte kollën.

Show Details
Një grua ka veshur një fustan të bukur. Ne nuk mund ta shohim fytyrën e saj. Pranë saj ka trëndafila. Fotografia thotë "Faleminderit".

Show Details
Një grua bionde e qeshur me një kapele të madhe. Një fushë me luledielli mund të shihet në sfond.

Show Details
Një mjeshtër kung fu demonstron aftësitë e tij!

Show Details
Është një pemë e vogël limoni. Është e vërtetë, e pyeta pronarin e restorantit!

Show Details
Një person që peshkon në shi. Kjo është një pamje nga loja "Walden", provojeni, është një lojë shumë relaksuese.

Show Details
Një foto e një ure të famshme në Londër. Ne shohim horizontin dhe autobusët dhe makinat poshtë. Pranë rrugës ka pemë.

Show Details
Njerëzit janë në radhë për Burritos më të shijshme koreane të Londrës, duke përfshirë djalin me syzet e lezetshme.

Show Details
Është një lojë platformë nga koha e lavdishme C64. Ishte një kompjuter shumë i njohur! Në këtë lojë ju duhet të mbledhni të gjithë çelësat dhe më pas të shkoni në kasafortë.

Show Details
Dy mace me krahë tundur. Ju mund t'i shihni ato shpesh në restorantet kineze, por ato u shpikën në Japoni.

Show Details
Dy ndërtesa mund të shihen në këtë foto. Njëra është objekt banimi me 4 ballkone dhe tjetra duket shumë futuriste. Është një ditë me re.

Show Details
Një djalë i vogël në majë të një mali, gati për të zbritur pistën me shpejtësi si një raketë!

Show Details
Një grua është ulur në një plazh, ka edhe një varkë me vela dhe disa njerëz janë duke notuar në det.

Show Details
Një grup antilopash duke pirë në një gropë uji. Ata duken si një bandë e ashpër, më mirë largohu nga rruga e tyre!

Show Details
Shumë pulëbardha në parkun lokal. Duhet të jenë të paktën dhjetë prej tyre!

Show Details
Babai i Krishtlindjes i përshëndet të gjithëve që kalon, një njeri kaq miqësor! Megjithatë, ai nuk është i vërtetë, ai është thjesht një lodër që fryhet.

Show Details
Një vinç i madh i kuq që bën disa punë ndërtimi. Duhet të jetë emocionuese për të përdorur një makinë kaq të madhe!

Show Details
Një rrugë normale në Londër që nuk po ndodh shumë. Ju mund të shihni makina dhe një autobus. Është herët në mëngjes.

Show Details
Një tabelë njoftimesh me një pemë pas saj. Ka dhe nje pallat me lavatrice.

Show Details
Kjo është menyja e një restoranti të ri të zbukuruar që duhet ta provoni patjetër! Por përgatituni të prisni të paktën gjysmë ore që ushqimi të jetë gati.

Show Details
Një burger dhe pak sallatë në një pjatë. Dhe një tjetër sallatë dhe një briosh me salmon dhe 2 vezë të qeshur në pjatën tjetër.

Show Details